تبلیغات
پژوهشکده مجازی تربیت اسلامی بنیان - مطالب دی 1393

پژوهشکده مجازی تربیت اسلامی بنیان

    

    سی ویکمین همایش پژوهشکده تربیت اسلامی بنیان

    درگرامیداشت حماسه 9دی (روز بصیرت وبیعت با ولایت )

    با موضوع تربیت سیاسی (نقد وبررسی فتنه 88وحماسه 9دی)

    با سخنرانی حجه الاسلام والمسلمین عضو محترم شورای شهر مشهدوباحضوراساتیدودانشجویان بسیجی دردانشگاه فرهنگیان شهید بهشتی مشهد(سالن امام رضا (ع))برگزار گردید.

    دراین همایش که مقارن بود با شب شهادت امام حسن عسگری (ع)وپس ازذکرمصیبت ومداحی ،حجه الاسلام لطفی سخنرانی خودرا پیرامون فتنه 88وتبعات داخلی وخارجی آن وپیامدهای حماسه 9دی به صورت مبسوط بیان نمودند.

    

    

    

    

    

    

    

    سی امین همایش پژوهشکده بنیان

    

    در گرامی داشت هفته بسیج (نشست گفتمان سازی خانواده وجمعیت)

    با عنوان «ایران جوان بمان»

    

    در تاریخ93/9/4 از ساعت 12 تا 3 بعد از ظهر در محل آمفی تئاتر دانشکده علوم پایه دانشگاه فردوسی برگزار گردید.

    این همایش با مشارکت بسیج دانشجویی ،خراسان رضوی برگزار وآقای دگتر حبشی از اساتید تربیتی ومشاوره به ایراد سخنرانی پرداختند وموانع افزایش جمعیت را به صورت مبسوط بیان وآسیب های تربیتی خانواده ها وزوج های جوان را تبیین نمودند.

    در این همایش از تعدادی از همسران شهدا وفعالان بسیج دانشجویی با لوح تقدیر وهدیه تجلیل بعمل آمد.

    اقتدار ملی, افزایش جمعیت, تهاجم فرهنگی
    سه موضوع هم در تقویت کشور بسیار نقش دارد: یکى مسئله‌ى علم و فناورى است، یکى مسئله‌ى اقتصاد است، یکى مسئله‌ى فرهنگ است. در این سه بخش ما باید سرمایه‌گذارى کنیم؛ اینها عناصر کلیدى‌اند. دولتهاى ما، مسئولین ما، مؤثرین و متنفذین ما، در هر سه قسمت بایستى فعال بشوند و کار بکنند. مسئله‌ى جمعیت هم البته بسیار مهم است - همان‌طور که اشاره کردند که بعضى از آقایان هم روى این تکیه کردند - کاملاً بجا است، مسئله‌ى جمعیت تأثیر زیادى دارد در اقتدار ملى؛ و افزایش نسل جوان و بزرگ بودن کشور از لحاظ جمعیت، خیلى تأثیر دارد در ایجاد اقتدار. البته از همه‌ى اینها مهم‌تر، مسئله‌ى فرهنگ است؛ بخصوص در سطح باورها و عقاید مردم. مى‌بینید چقدر دارند سرمایه‌گذارى میکنند. اشاره شد که بسیارى از سرمایه‌هاى گوناگون بین‌المللى صرف ایجاد رسانه‌هاى اثرگذار میشود، از قبیل ماهواره و اینترنت و موبایل و امثال اینها؛ دارند سرمایه‌هاى زیادى را صرف میکنند براى اینکه بر روى عقاید مردم و باورهاى مردم اثر بگذارند و اینها را درواقع از حیطه‌ى نفوذ نظام اسلامى و ارزشهاى اسلامى خارج کنند؛ که البته پادزهر آن هم این است که ما بتوانیم در سطوح مختلف، نسبت به باورها طرحهاى تبیینى و اقناعى داشته باشیم؛ علماى ما، سازمانهاى فرهنگى ما، سازمانهاى تبلیغاتى ما، گویندگان ما، صداوسیماى ما باید بتوانند این باورها را در ذهن مردم تثبیت کنند و تعمیق کنند که البته ارتباط مستقیم علما با مردم، یک عامل و عنصر بى‌بدیلى است؛ هیچ چیزى جاى این را نمیگیرد، هیچ چیزى؛ حتى صداوسیما که یک رسانه‌ى فراگیر است، نمیتواند جاى ارتباط مستقیم علما و متفکرین دینى را با مردم بگیرد.۱۳۹۳/۰۶/۱۳

    ب

     

    

    

     

    

    

    

    

    

    

    

    

موضوعات

به گالری تصاویر دیدنی پژوهشکده مجازی تربیت اسلامی بنیان خوش آمدید

آرشیو سایت

نظرسنجی

  به نظر شما آیا نظام آموزش و پرورش كشور در حوزه تربیت اسلامی موفق بوده است ؟ • فهرست مطالب پ‍ژوهشكده بنیان

آمار وب سایت

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • بازدید ماه آینده :
 • تعداد کل اخبار :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :