پژوهشکده مجازی تربیت اسلامی بنیان

کارگاه آموزشی و توانمندسازی اساتید (فرماندهان جنگ نرم) به مدت سه روز در تاریخ های 26 تا 28 تیرماه 1391 در محل آنفی تئاتر دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی مشهد به همت بسیج اساتید استان خراسان رضوی و با شرکت قریب به 200 نفر از اساتید بسیجی دانشگاه های استان خراسان رضوی و با حضور اساتید برجسته حوزه جنگ نرم برگزار گردید.

در این کارگاه آموزشی اساتید با ابعاد مختلف جنگ نرم و ابعاد مختلف جنگ نرم در حوزه فرهنگی ، اجتماعی ، تربیتی ، اقتصادی و سیاسی آشنا شدند.

در این دوره تعدادی از اساتید عضو پژوهشکده مجازی تربیت اسلامی بنیان نیز شرکت داشتند.

در این کارگاه آموزشی مسئول بررسی و تحلیل بسیج اساتید دانشگاه‌های کشور توسعه قدرت نرم و مقابله با جنگ نرم را از اولویت‌ها و سیاست‌های سازمان بسیج اساتید در حوزه سیاسی اعلام کرد. 

رمضان شعبانی مسئول بررسی و تحلیل بسیج اساتید دانشگاه‌های کشور در ششمین کارگاه آموزشی جنگ نرم که به همت بسیج اساتید استان خراسان رضوی برگزار شد، با بیان اینکه حرکت نظام از بخش نظام  سازی عبور کرده است، گفت: اکنون حرکت در راستای دولت سازی،‌  جامعه سازی و تمدن سازی است.                                                                              

وی افزود: فرجام دولت سازی و جامعه سازی، تمدن سازی است که این تمدن در نهایت به تمدن امام زمان (عج) متصل خواهد شد.این استاد دانشگاه با بیان اینکه اگر بخواهیم دانشگاه را مرجع همه تحولات بدانیم، باید ارتباط دانشگاه با انقلاب و ارتباط بسیج اساتید با دانشگاه را مورد بررسی قرار دهیم، تصریح کرد: حضرت امام در این باره فرمودند مبدا همه تحولات در جامعه دانشگاه است. 

مسئول بررسی و تحلیل بسیج اساتید دانشگاه‌های کشور در مورد ماموریت‌های سازمان بسیج اساتید برای تحقق گفتمان انقلاب اسلامی و کمک به اسلامی کردن دانشگاه‌ها نیز گفت: سازمان بسیج اساتید باید بسترهایی را برای تحقق منویات حضرت امام و مقام معظم رهبری فراهم کند و از ارزش‌ها  و فرهنگ حاکم از انقلاب صیانت کند. 

این استاد دانشگاه درباره ماموریت‌های اساسی در بسیج اساتید در محیط دانشگاه‌ها تصریح کرد: توسعه قدرت نرم و مقابله با جنگ نرم، کمک به کارآمدی نظام اسلامی و عبور از چالش‌ها و جهاد علمی و تحول در علوم انسانی از اولویت‌ها و سیاست‌های سازمان بسیج اساتید در حوزه سیاسی است.                                                                     

مسئول بررسی و تحلیل بسیج اساتید دانشگاه کشور از اولویت‌ها و سیاست‌های سازمان بسیج اساتید در حوزه سیاسی گفت: توسعه گفتمان انقلاب اسلامی در دانشگاه‌ها و آحاد جامعه توسعه کرسی‌های آزاد اندیشی، تحلیل و برآورد از وضعیت دانشگاه‌ها، مسئولیت تغذیه فکری و سیاسی، شبکه نیروی انسانی در بسیج اساتید و بهره ‌گیری از فضای مجازی از اولویت‌ها و سیاست‌های این سازمان است.                               

شعبانی اضافه کرد: با این نگاه بسیج اساتید در حقیقت به دنبال تقویت فرماندهان جنگ نرم در کنار دو شبکه نیروی انسانی برای تحقق اهداف انقلاب اسلامی و بصیرت افزایی در فضای عمومی جامعه است.

این استاد دانشگاه در مورد دو شبکه دیگر همراهی کننده فرمانده جنگ نرم تصریح کرد: شبکه اهل قلم و شبکه سایبری به عنوان دو شبکه جاری دهنده به فرماندهان جنگ نرم هستند که در آینده قدرت سایبری به ابر قدرت تبدیل خواهد شد.

موضوعات

به گالری تصاویر دیدنی پژوهشکده مجازی تربیت اسلامی بنیان خوش آمدید

آرشیو سایت

نظرسنجی

  به نظر شما آیا نظام آموزش و پرورش كشور در حوزه تربیت اسلامی موفق بوده است ؟ • فهرست مطالب پ‍ژوهشكده بنیان

آمار وب سایت

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • بازدید ماه آینده :
 • تعداد کل اخبار :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic